Gdzie ukryć lokalizator GPS? Gdzie jest ukrywany?

„Ten, kogo nie podejrzewasz, może być najgroźniejszym ze szpiegów.”

Katarzyna Wielka. Gra o władzę – Ewa Stachniak

Rynek lokalizatorów GPS oferuje setki, jeśli nie tysiące modeli. Najprostsze z nich można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Najdroższe, stosowane przez profesjonalistów mogą kosztować ponad tysiąc złotych. Urządzenia działają w różny sposób. Większość lokalizatorów wysyła wiadomości SMS z lokalizacją. Wiadomości wysyłane są na żądanie – np. po otrzymaniu komendy lub nawiązaniu połączenia telefonicznego.

Przykładowa lokalizacja otrzymana z lokalizatora GPS. Większość urządzeń nanosi współrzędne na mapie Google Maps.

Istnieją również lokalizatory GPS współpracujące z platformą www. W tym przypadku urządzenie w określonych odstępach nanosi współrzędne na mapę elektroniczną, którą można później skontrolować po zalogowaniu na podstawie loginu i hasła. Większość lokalizatorów do określenia pozycji wykorzystuje satelity GPS lub wspomaga się siecią GSM.

miniaturowy lokalizator GPS

Gdzie ukryty jest lokalizator GPS?

Najczęściej urządzenie ukryte jest pod tylnym zderzakiem. W większości pojazdów pod zderzakiem znaduje się metalowa belka, do której bez problemu można podpiąć urządzenie za pomocą magnesów. Lokalizator będzie widoczny np. na kanale.

lokalizator GPS ukrywany pod pojazdem, posiada magnesy neodymowe umożliwiające silne połączenie z powierzchnią

Amatorzy montują lokalizatory bezpośrednio do podwozia. Taki sposób montażu nie jest dobry ze względu na duże ryzyko wykrycia (np. gdy położymy się na powierzchni przylegającej do auta lub popatrzymy na pojazd znajdujący się na wzniesieniu – zazwyczaj widać wystającą obudowę).

Profesjonalnie zamontowane urządzenie znajduje się pod zegarami pojazdu, za ekranem dotykowym lub radiem. Niektóre firmy montują lokalizatory za schowkiem pasażera. Zdarzają się moduły ukryte w obudowie lusterka wstecznego.

Najdroższe instalacje przeprowadzane są przez firmy, które potrafią zamaskować urządzenie w fabrycznych modułach pojazdu. Przewody instalacji ukryte są w otulinie wiązki samochodowej.

Podpięcie lokalizatora na stałe daje więcej korzyści niż wad. Podstawową zaletą jest stałe zasilanie. Nie ma konieczności wymiany akumulatorów. Urządzenie ukryte wewnątrz jest mniej narażone na wykrycie (np. przypadkiem podczas wymiany opon). Lokalizator ukryty wewnątrz pojazdu nie jest narażony na zakurzenie, wilgoć, bardzo niskie temperatury.

KGA SYSTEMY oferuje profesjonalne urządzenia do lokalizacji miejsca montażu trackerów GPS. Oferujemy również usługę polegającą na kontroli pojazdów, przedmiotów itd. pod kątem nieautoryzowanego namierzania.

Wykrywacze profesjonalne: https://podsluchy.com.pl/wykrywacze-gps-22/index.html