Jak wykryć lokalizator GPS?

Rynek urządzeń elektronicznych jest ogromny. Urządzenia służące (przynajmniej według sprzedawców) do wykrywania lokalizatorów GPS można kupić już za 50 zł. Na ile skuteczny jest taki wykrywacz?

Nie można powiedzieć, że jest bezużyteczny. W pewnym sensie spełnia on swoje zadanie. Wykrywa zmiany w polu elektromagnetycznym badanego obszaru. Jest spora szansa, że wykryje lokalizator, który na bieżąco wysyła dane np. na serwer www. Dużo trudniejsze jest wykrycie lokalizatora GPS, który zrzuca informacje tylko w określonych odstępach (np. co 15 minut) lub wyłącza synchronizację podczas postoju.

Aby sprawnie wykryć lokalizator GPS należy udać się do miejsca, gdzie urządzenie będzie miało problem z zasięgiem i wokół nie znajdują się telefony komórkowe – dobrym miejscem jest np. garaż podziemny lub parking w lesie, polna droga itp.

Lokalizator znaleziony przez naszych techników. Urządzenie było ukryte głęboko pod zderzakiem. Dla laika wygląda jak obudowa elementu należącego do elektroniki pojazdu. Urządzenie nie nadawało sygnału, było uśpione.

W ofercie firmy znajdą Państwo profesjonalne i amatorskie wykrywacze lokalizatorów GPS oraz podsłuchów GSM. Wykonujemy również usługę polegającą na detekcji wspomnianych urządzeń.

Lokalizatory GPS można podzielić pod kątem sposobu pracy:

  • aktywowane wiadomością SMS lub połączeniem (urządzenie wysyła lokalizację na żądanie)
  • synchronizacja z serwerem WWW poprzez GPRS (urządzenie cyklicznie wysyła swoją lokalizację i nanosi na mapę – np. co 30 s.)
  • zapis trasy na wbudowanej pamięci lub karcie SD (urządzenie jedynie pobiera dane z satelit i zapisuje je w postaci plików tekstowych, które za pomocą odpowiedniej aplikacji nanoszone są na mapę (np. Google Maps).
  • tonowa transmisja danych – urządzenie podtrzymuje połączenie telefoniczne lub zawiera je na żądanie, podczas połączenia za pomocą specjalnego dekodera przesyłane są dane na temat lokalizacji. Dane przetwarzane są przez aplikację i nanoszone na mapę
profesjonalny wykrywacz GPS/Wi-Fi/GPRS/LTE, C3000+ wykrywacz
profesjonalny wykrywacz GPS/Wi-Fi/GPRS/LTE
dostępny w sklepie internetowym
http://www.podsluchy.com.pl

Skuteczna kontrola pod kątem lokalizatorów GPS powinna uwzględnić:

  • gruntowne przeszukanie podwozia pojazdu, kontrola stanu spinek nadkola, śladów po odkształceniu na osłonach
  • inspekcję instalacji elektrycznej pojazdu wraz z kontrolą typowych miejsc montażu
  • przeszukanie wnętrza pojazdu
  • inspekcję komory silnika i puszki bezpieczników
  • chwilowe wyłączenie łączności GSM w celu przechwycenia sygnału logowania

Firma KGA SYSTEMY od kilkunastu lat dostarcza Państwu tylko wysokiej jakości urządzenia do kontr-inwigilacji. Świadczymy również usługi w zakresie kontroli pojazdów. Jeśli są Państwo zainteresowani naszymi rozwiązaniami lub usługami prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 888-997-888